Uus Maa: hinnad ei kasva üle Eesti

Kinnisvarafirma Uus Maa kinnitusel veavad üldist kinnisvarahindade tõusu eelkõige uusarendused, kuid näiteks Tallinna magalate hinnatase on aastaga püsinud enam-vähem sama.

Uus Maa elamispindade tegevjuht Elari Tamm ütles ERR-i uudisteportaalile, et paljud, kes soovivad oma magalakorteri maha müüa, peavad hinda veel langetama.

Tema sõnul kasvavad Tallinna kesklinna ja selle vahetus läheduses asuvate uusarenduste hinnad tänavu ligi kümme protsenti, kuid mujal jääb hinnatõus kuni viie protsendini.

Uusarendused moodustavad tänasest turust umbes viiendiku ning lisaks Tallinnale on tehingute arv märgatavalt kerkinud ka Tartus.

Tamm selgitas, et masu ajal müüdi enamik uusi projekte maha ning turul tekkis seetõttu vaakum. "Tänagi on nõudlus uute projektide järele, kuid kriitilise tähtsusega on asukoht. Väikelinnades ei võimalda müügihinnad hetkel kasumlikku arendamist, kuid kasv võib jõuda ka sinna," märkis Tamm.

Tema sõnul pidurdab turgu pigem tarbijate ebakindlus kui pankade laenupoliitika, kuigi inimeste soov laenu saada on kasvanud.

"Pangad on kindlasti avatumad ning soovivad laenu anda, pigem on uute laenuvõtjate arv vähenenud. Nüüd vaatab pank sissetulekuid ja vähem kinnisvara, mida ostetakse, vastupidiselt kinnisvarabuumi ajale," rääkis Tamm.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed