Talust lahkuma sunnitud viivad kaasa katuse, voodri ja põõsad

Mustjala vallas Võhma külas asuva Angeste talu elanikud, kes peavad talu aasta lõpuks vabastama, on asunud hooneid omavoliliselt lammutama, võttes aidakatuselt maha eterniitplaadid ja elumajalt osa voodrist. Sündmuskohal käis eile ka politsei.

Angestelt lahkuvad Janod lubasid pärast lammutustöid enda järelt kõik korda teha ja kinnitasid, et lammutavad vaid vastavalt valla antud korraldusele. Vallavanem Kalle Kolter kinnitas aga Saarte Häälele, et sellist korraldust vald Janodele kohe kindlasti andnud ei ole.

Mustjala valla volikogu otsustas, et Mustjala vallas Võhma külas asuva Angeste talu hoonete Jüri Soorskile, Lisette Lellepile, Arvo Soorskile ja Anne Vaikmaale tagastamise eeltingimuseks on hoonete senise kasutaja Anne Janoga kirjaliku üürilepingu sõlmimine elumaja ja lauda kasutamiseks tähtajaga kuni 2011. aasta 31. detsember.

Rohkem kui 50 hektaril laiuv Angeste talu oli oma hiilgeajal Võhma küla uhkus, kuna etnograafiaprofessor Gustav Ränk, kes kirjutas doktoritöö Saaremaa taluehitistest, pidas seda Saaremaa taluarhitektuuri musternäidiseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed