Saku torud saavad 3 mln eurot

Täna allkirjastatakse Saku aleviku veemajandusprojekti teine vee- ja kanalisatsioonitorustike, sademeveetorustike ning kaugküttetorustike ehitustöövõtuleping summas 3,18 miljonit eurot.

Lepingu sõlmivad tellijana AS Saku Maja ning töövõtjana Nordecon AS ja AS EG Ehitus. Ehituslepingu maksumuseks ilma käibemaksuta on ligi 3,18 miljonit eurot, millest ligi 2,37 miljonit kulub vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamisele, ligi 0,26 miljonit sadeveetorustike rajamisele ning ligi 0,55 miljonit kaugküttetorustike rajamisele.

Lepingu ehitustööd algavad esimestes lõikudes 2011. aasta juunis ning ehitustööd peavad olema lõppenud 2012 aasta sügiseks. Peale seda on 100% projekti piirkonna elanikel võimalus liituda ühisveevärgi– ja kanalisatsioonivõrguga ning saada endale nõuetele vastav joogivesi.

Vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamist kaasrahastavad Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Saku vald. Koos vee- ja kanalisatsioonitorustikega rajatakse samaaegselt kõigis kolmes piirkonnas kokku ligi 14,2 km sadeveetorustikke. Sademeveetorustike rajamist rahastab täies ulatuses Saku vald. Kaugküttetorustike rajamist kaasrahastatakse nn rohelise investeerimisskeemi raames läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning omaosaluse tasub AS Saku Maja. Kõigi tööde tellijaks ja projektide elluviijaks on Saku vallale kuuluv AS Saku Maja. Ettevõttes töötab 60 inimest ning käive oli 2010. aastal ligikaudu 2,97 miljonit eurot (46,5 miljonit krooni).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed