Projekteerija: CO2 projektid toovad hulgaliselt tööd

Innopolis Insenerid OÜ müügijuhi  Veljo Kanemägi sõnul on projekteerimisturule hulgaliselt uut tööd toomas CO2 projektid.

„Praktiliselt iga päev avaldatakse 1-2 uut selle valdkonnaga seotud riigihanget. Samas pole üksikute projektide maht väga suur ning sobib täitmiseks pigem väiksematele büroodele. Arendajate motivatsioon projekteerimistöid tellida põhineb praegu osaliselt  ehitushindade kiirest kasvust ning üritatakse veel soodsamate ehitushindadega lepingutesse jõuda,“ rääkis Kanemägi.

Projekteerimisturul jääb keskmine hinnakasv tema sõnul suurusjärku 20-30% võrreldes turupõhjaga. „Hindade kasvuruum sõltub peamiselt sellest, millises mahus suudavad meie ettevõtted eksportida. Ilma ekspordimahtude olulise suurenemiseta võiks hinnakasv olla mõõdukas,“ rääkis Kanemägi ja lisas, et mõnevõrra võib hinnakasvuks survet avaldada ka vajadus rakendada uusi tarkvaralahendusi (mudelprojekteerimine). Ühe kaasaegsete programmidega varustatud töökoha maksumus võib ületada 6000 euro piiri.

Energiasäästule pööratakse Kanemägi hinnangul varasemast suuremat tähelepanu ning kvaliteedi määrab ära tellija esindajate kompetentsus projekteerimise ja ehituse valdkonnas.

„Mitmed tellijad on palganud projekteerimise ajaks professionaalsed nõustajad, kes suudavad projekteerija poolt pakutavaid lahendusi reaalselt hinnata ning ka tellija soove ning reaalsust tasakaalus hoida. Meie loodame, et tellija esindajate palkamine, näiteks ehitusjärelevalvega tegelevatest ettevõtetest, muutub laialdasemaks ning see viib kindlasti ka olulisele kvaliteedi paranemisele,“ märkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed