Nordecon keskendub Eesti turule 

Nordecon AS plaanib lähiaastail keskenduda eelkõige oma äritegevusele põhiturul Eestis ning tegutseda välisturgudel vaid kasumlike projektidega.

Lähiajal ei ole kontserni prioriteediks müügitulu kasv ilma kasumlikkust tagavate meetmeteta, kuna sellega kaasneks põhjendamatute riskide võtmine olukorras, kus sisendhindade kiire kasv võib mõjutada tuntavalt ettevõtete tulemusi järgnevatel perioodidel, märgitakse kvartaliaruandes.

Nordeconi  peamised eesmärgid aastani 2013:
- Viiakse lõpule 2009. aastal alustatud olulised muudatused kontserni struktuuris ning juhtimises eesmärgiga tagada kasumlik ja kiire kasv turu tõusufaasis
- Lätis, Leedus ja Valgevenes tegutsetakse projektipõhiselt eeldusel, et see on kasumlik
- Ukrainas jätkatakse senise strateegia alusel hoonete valdkonnas
- Tagatakse valmisolek taaskäivitada aktiivsem tegevus peatöövõtjana senistel välisturgudel niipea, kui ehitusturu seis on muutunud piisavalt toetavaks
- Toetades valdkonna jätkuvat arengut tegutsetakse läbi tütarettevõtte töövõtjana betoonitööde turul Soomes
- Olla 2013. aasta lõpuks juhtiv ehituskontsern Eestis, mille mahust pool tuleb rajatiste ja pool hoonete valdkonnast

Nordecon tõi kvartaliaruandes välja muudatused kontserni äritegevuses sihtturgudel.
Kontserni äritegevuses Eestis ei toimunud I kvartalis olulisi muudatusi võrreldes eelnenud aastaga. Uusi tegevussegmente ei lisandunud ega lõpetatud tegevust üheski senises alamsegmendis.

Lätis ei ole ettevõttel hetkel ühtegi pooleliolevat lepingut ega kohapeal registreeritud tütarettevõtet. Ka Leedus ei ole ühtegi pooleliolevat lepingut ning Leedus registreeritud tütarettevõte Nordecon Statyba UAB tegevus on peatatud.

Valgevenes jätkab Nordecon töid projektipõhiselt, ehitades Soome toiduainetööstuse ettevõttega sõlmitud lepingu alusel tootmishoonet. Töid teostatakse läbi tütarettevõte Eurocon Stroi IOOO. Vastavalt Kontserni arengustrateegiale ei ole Valgevene valitud välisturg ning eelpool nimetatud projekti kasutati turul tegutsemise tundmaõppimiseks. Nordecon AS juhtkond on otsustanud pärast nimetatud projekti valmimist 2011. aastal Valgevene turul tegutsemist mitte jätkata. Otsuse tingis asjaolu, et Valgevene ettevõtlus- ja õigusruum ei ole veel piisavalt läbipaistev ja toetav jätkamaks püsivat stabiilset äritegevust ehitussektoris.

Ukrainas jätkatakse tänavu tegevust ning eesmärgiks on seatud säilitada tänaseks saavutatud optimaalne valmisolek ehitustegevuse jätkamiseks olukorra paranemisel kohalikul ehitusturul. Majanduses, panganduses ja poliitilises elus valitsevate probleemide tõttu pole riik suutnud tagasi meelitada piisavalt välisinvestoreid, ent on väljavaade turu paranemisele lähiaastatel.

Soomes jätkavad Nordecon Betoon OÜ ja tema Soomes registreeritud tütarettevõte Estcon Oy alltöövõtu korras betoonitööde teostamist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed