Korteri ruutmeeter Tallinnas ületas tuhande euro piiri

Aprillis tõusis Tallinna korterite pinnaühiku maksumus kahe aasta kõrgeimale tasemele, ületades tuhande euro piiri.

Tallinna keskmine korteri ruutmeetri hind tõusis kuuga ligi 12%, 1047 euroni. Samas vähenes korteritehingute arv 9%, 443-ni, analüüsib 1Partner Kinnisvara Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet. 

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on korterite hinnatõusu taga pankade soodsam laenupoliitika, sesoonsus ja suurema euroga seotud ehmatuse taandumine. “Samas peegeldab tehinguarvude statistika ostuhuvi hooajalist liikumist linnast välja elamute, suvilate ja kruntide poole, mida kinnitab märgatavalt tõusnud aktiivsus Harju maakonnas – kuuga tõusis tehingute arv 334-lt 445-ni,” lisas Vahter.

Kokku tehti aprillis Tallinnas 624 ostu-müügitehingut, mis on 11 protsenti vähem kui märtsis. Aastatagusega võrreldes tehti tänavu tehinguid kolmandiku võrra vähem, kuid kogumaksumus tõusis kolm protsenti, 49,1 miljonini.

Aprillis võõrandati Tallinnas 22 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on seitsme võrra vähem kui märtsis. Kalleim elamu leidis ostja 425 000 ja odavaim ligi 30 000 euro eest.

Aprillis müüdi Tallinnas 11 elamukrunti, mis on kolme võrra vähem kui märtsis. Kalleim krunt võõrandati ligi 900 000 ja odavaim 21 000 euro eest.

Tallinna kõige kallim korter müüdi aprillis 486 000 ja odavaim 2000 euro eest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed