Uus Maa: nõudlus kasvatas suvekorterite hinda viiendiku

Uus Maa Pärnu büroojuht Peeter Sepp hoiatab, et kes suvituskoha valimise viimasele minutile jätab, ei pruugi soovitud kohas sobivat suvituspaika leida. Suur nõudlus on kasvatanud üürihinda pea 20%.

“Võib julgelt väita, et Pärnus klientidele praegu enam väga palju pakkuda ei ole,” nentis Sepp. Sestap ongi suvituskorteri otsingutel appi võetud juba ka sotsiaalmeedia. Juba eelmise aasta suvel oli näha Facebooki seinal üleskutseid ning palveid: “kellel on nädalavahetuseks pakkuda üüripinda Pärnus, hind ei ole oluline”,” rääkis Sepp. Fakt, et nõudlus ületab pakkumise, ongi põhjuseks, miks suvepealinnas on suviste korterite üürihinnad tõusnud pea 20 protsenti.

“Pärnu suvituskodude päeva üürihind on 35 eurot inimene, nädala hind 400 eurot ja kuu oma 1500 eurot. Need hinnad  kehtivad nii korteritele kui ka majadele. Hinnaerinevus tuleb sisse siis, kui tegemist on väga eksklusiivse maja või korteriga,” selgitas Sepp.

Eelistatuim üüriperiood on kas nädal või kuu. Alates juulist on ka neid, kes üürivad korteri või maja terveks suveks. Kõige suurem puudus on  Pärnus linnalähedastest suvilatest, mis piirneksid veekoguga.

Eelmise aastaga võrreldes on üürihinnad jäänud üldiselt samale tasemele, kuid võrreldes kinnisvarabuumi tipp­ajaga 2007. aastal langenud u 30%.
Pärnu suvituskorterite üüriturgu aga iseloomustab Uus Maa Pärnu büroojuhi Peeter Sepa sõnul 2011. aastal hindade tõus. “Nõudlus suvekorterite järele algas juba aasta algusest. Esimesed huvilised olid välismaalased ja väljaspool Eestit elavad kaasmaalased. Huvipakkuvaimad on 2- kuni 3toalised korterid uutes majades, mere- või jõeäärsed suvilad ja uuselamud,” rääkis Sepp.

Sel aastal on üha suuremat huvi üürimise vastu üles näidanud Moskva ja Peterburi elanikud, keda huvitavad enim mere- ja jõelähedased uuemad elamud ja palkmajad.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed