Rapla vald algatas Selveri kaupluse detailplaneeringu 

Rapla vallavolikogu algatas eelmisel nädalal toimunud istungil detailplaneeringu, mille eesmärgiks on Selveri kaubanduskeskuse rajamiseks vajalike tingimuste seadmine.

Detailplaneering algatati OÜ Fausto Minerals, OÜ Hepa ja EELK Maarja-Magdaleena Rapla koguduse ühise avalduse alusel. Arendajate soov on rajada uus kauplusehoone vahetult olemasoleva bussijaamahoone taha või liituvalt sellega, rekonstrueerida olemasolev bussijaam ja kütusetankla ja paigutada ümber autode pesula.

Planeeringuala suurus on 74000 m2 ning see hõlmab Rapla linnas asuvaid kinnistuid aadressidel Tallinna mnt 2A, 2B ja 2C ning Uusküla külas paiknevaid kinnistuid aadressidel Tallinna mnt 2E, Kagu tn 1,2,3,4 ja Risti tn 3. Planeeringuga on hõlmatud ka kinnistutega külgnevad Suve tn, Risti tn, Tallinn-Rapla-Türi tee ja Alu tee maa-alad.

Kehtestatud koguduse planeeringus on antud tehnovõrkude ja muud lahendused arvestusega, et arendatakse välja korraga kogu nelja erineva kinnistuvaldaja omandis olev territoorium. Praktiliselt on kujunenud olukord, kus ühiseks väljaarendamiseks vajaliku konsensuse leidmine erinevate osapoolte vahel on erinevate nägemuste ja materiaalsete võimaluste tõttu võimatu ja seetõttu on arendamine seiskunud, märgitakse vallavolikogu otsuse juurde lisatud seletuskirjas.

Detailplaneeringu algatamine Selveri kaupluse rajamiseks on eelkõige vajalik planeeritava territooriumi tehnovõrkudega varustatuse tagamiseks ja liikluse korraldamiseks, mis annab samas ka võimaluse kehtestatud koguduse detailplaneeringu maa-ala etapiviisiliseks ja järk-järguliseks väljaarendamiseks.

Planeering on vajalik ka antud alale jäävate kinnistute piiride muutmiseks ja nn bussijaama kruntide liitmiseks ning uue transpordikoridori kujundamiseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed