Maa-amet: kinnisvara hinnaindeks kasvas aastaga üle 8%

Maa-amet hakkab avaldama kinnisvara hinnaindekseid, mis iseloomustavad kogu Eesti kinnisvaraturgu. Kinnisvara hinnaindeksi kasv oli esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8,4% ning võrreldes eelmise kvartaliga 6,2%.

Korteriomandite hinnaindeks kasvas aastaga 9,6%, hoonestamata maa hinnaindeks 11,0% ning hoonestatud elamumaa hinnaindeks 0,9%.

Kinnisvara hinnaindeksid on välja töötatud eesmärgiga iseloomustada kogu Eesti kinnisvaraturgu ning anda informatsiooni turutrendidest ning turuhindade liikumistest. Indekseid hakatakse avaldama kvartaalselt ning need on tagasiulatuvalt arvutatud alates 2003. aasta teisest poolaastast.

Indeksite arvutamise aluseks on maa-ameti tehingute andmebaas. Avaldatavate indeksite hulka kuuluvad korteriomandite hinnaindeks, hoonestamata maa hinnaindeks, hoonestatud elamumaa hinnaindeks ning neist kokku pandud kinnisvara hinnaindeks.

Kinnisvara hinnaindeks on kokku pandud korteriomandite, hoonestatud elamumaa ning hoonestamata maa hinnaindeksitest, eesmärgiga kirjeldada terviklikumalt kogu kinnisvaraturu hinnadünaamikat. Hõlmatud turusektorid - hoonestamata maa, eluotstarbelised korteriomandid ja eluhoonetega hoonestatud maa - moodustavad kokku umbes 85-90% kogu Eesti kinnisvaraturust.

 


 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed