Tallinn loodab sügiseks Kopli liinidele hoonestaja leida

Tallinna linnavaraamet kuulutas taas välja konkursi hoonestaja leidmiseks Kopli liinide maa-alale, pakkumised tuleb esitada 15. septembriks, teatas Raepress.

„Kuigi kolm katset on huviliste puudumise tõttu nurjunud, usume, et lõpuks siiski õnnestub leida kinnisvaraarendaja, kellel on julgust, tahet ja võimekust see ambitsioonikas projekt realiseerida,“ kommenteeris abilinnapea Eha Võrk.

Kopli liinide ala arendamise projekt on väga mahukas ning eeldab rahvusvahelise kaliibriga kinnisvaraarendajaid, kellel oleks projekti realiseerimiseks piisavalt raha. Mitu potentsiaalset ja väga kaalukat investorit on Kopli liinide arendusprojekti vastu küll huvi ilmutanud, ent pakkumisi siiski ei esitatud, nentis Võrk.

Kinnisvaraarendusprojekti eesmärgiks on muuta Kopli liinide ala eksklusiivseks elurajooniks. Maa kuulub Tallinna linnale ja ehitajale seataks hoonestusõigus. Kopli liinide arendusprojekti pindala on ligi 16,7 ha. Kehtestatud detailplaneeringu kohaselt saaks sinna ehitada 38 ühepereelamut ning kuni viiekorruselised korterelamud, milles kokku kuni 527 korterit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed