Suvituskodud lähevad kiirelt kaubaks

Suvituspiirkondadest on endiselt esimesel kohal Pärnu, järgnevad Saaremaa ja Lõuna-Eesti Populaarsust on kaotanud Võsu piirkond, kuid tõusnud Setumaa osatähtsus, vahendab tänase Äripäeva kinnisvararubriik..

Esmapilgul tunduda võõristav mõte, et ka Tallinn võib suvituspaigana kõne alla tulla, ometi võib ka Pirita rannahoones leida kortereid, mida suveperioodiks välja üüritakse.

“Pirita rannahoones on praegu pakkumisel mitu korterit, millest mõningaid saab üürida ka ööpäeva kaupa,” ütles Ober-Hausi Kinnisvara analüütik Rain Rätt. Luksuslikumate ja avara vaatega keskmisest suuremate korterite eest tuleb seal kuise viibimise eest välja käia kuni 1500 eurot kuus ja huvilisi on, kinnitab Rätt, lisades, et üldjuhul toimuvad üüritehingud küsitud hinnast siiski 10– 15% madalamal hinnatasemel. 2toaliste hinnatase on sõltuvalt korterist 350–550 eurot kuus.

Siiski on suvituspiirkondadest endiselt esimesel kohal Pärnu, järgnevad Saaremaa ja Lõuna-Eesti. Populaarsust on kaotanud Võsu piirkond, kuid tõusnud Setumaa osatähtsus.

Rätti sõnul jagunevadki suvituskohtade üürijad laias laastus kaheks – ühed eelistavad n-ö tsivilisatsiooni, võimalikult mugavat ja heas korras kohta, teised võimalikult kauget, isegi ilma mugavusteta ja metsikut. Paljudel objektidel on välja kujunenud püsikliendid, kes aastaid puhkamiseks samasse kohta naasevad.

Igal aastal puhkeotstarbel üüritava kinnisvara hulka ei tea Eestis ilmselt keegi, Räti sõnul vastavat statistikat lihtsalt pole – Eestis tervikuna puudub efektiivne suvilate üüriturg ja tehingute info on puudulik. 

“Raha teenimise eesmärgil ei ole suvila ostmine väljaüürimiseks majanduslikult otstarbekas, kuna suurema osa ajast seisaks suvila tühjana. Aktiivne suvitusperiood on Eestis ju ainult kolm kuud. Ainult Pärnus võiks rääkida n-ö suvituskorterite turust,” selgitas Rätt.

Loe artiklit täismahus tänasest Äripäevast. Päevapileti saad soetada SIIT.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed