Citycon vormistas Kristiine Kaubanduskeskuse ostu

Täna sõlmis Citycon OYJ notariaalse ostu-müügi lepingu AS-iga Pro Kapital Kristiine Kaubanduskeskuse omandamiseks 105 miljoni euro (1,6 miljardi krooni) eest. 

Eelkokkulepe keskuse ostmiseks sõlmiti käesoleva aasta märtsis ning Konkurentsiamet andis Cityconile loa keskuse omandamiseks ülemöödunud nädalal.

Cityconi Baltimaade ärijuht Mati Pops lausus, et ostu-müügi tehing ei too kaasa olulisi muudatusi Kristiine Keskuse igapäevatöös. “Kristiine on tuntud ja majanduslikult hästi toimiv kaubanduskeskus, millel on kvaliteetne rentnikebaas ja väljakujunenud klientuur,“ ütles Pops.

„Samuti ei hakka Kristiine konkureerima teise Cityconile kuuluva, Rocca al Mare kaubanduskeskusega. Kristiine jääb endiselt suunatuks noortele ja moeteadlikele inimestele, Rocca al Mare on seevastu eelkõige perekeskus koos suurepäraste ajaveetmisvõimalustega lähipiirkonnas,“ sõnas Pops.

„Samas on meil plaanis teostada Kristiine keskuses väikeseid remondi- ja parandustöid, rikastada hoone sise-  ja välisilmet ning mõistagi korraldada kevadele kohane suurpuhastus ja -koristus,“ märkis Pops.

Enam kui 170 kaubanduspinda koondava Kristiine Kaubanduskeskuse mõjupiirkonnas elab 270 000 linnaelaniku. Keskuse ankurrentnikeks on Prisma ja Marks & Spencer.

1999. aastal ehitatud Kristiine Keskus laienes eelmise aasta augustis rohkem kui 12 000 ruutmeetri võrra. Kristiine Kaubanduskeskuse neto-kaubanduspind ulatub 42 600 ruutmeetrini, olles Rocca al Mare järel suuruselt teine kaubanduskeskus Tallinnas.

Citycon OYJ on jaekaubanduspindade haldamisele ja arendamisele spetsialiseerunud ettevõte, mis omab tugevat turupositsiooni Soomes, Rootsis ja Baltimaades. Koos Kristiine Keskusega omab ja opereerib Citycon kokku 35 kaubanduskeskust ning 46 muud jaekaubanduskinnisvara Soomes, Rootsis, Eestis ja Leedus.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed