Tähesaju ärikvartali juurde rajatakse spordikompleks

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet jätkab ettevalmistusi Lasnamäele Tähesaju ärikvartali kõrvale polüfunktsionaalse jäähalli ja ujulaga spordikompleksi rajamiseks.

Käesoleva aasta eelarvest on spordikompleksi projekteerimiseks ja ehituse ettevalmistamiseks eraldatud 319 558 eurot.

„Varraku 14 kinnistule on plaanis rajada spordikompleks, mille koosseisu kuuluksid kahe väljakuga jäähall, suurvõistlusi pidada võimaldav 50 m pikkuste radadega ujula ning võimlemiskeskus,“ ütles abilinnapea Yana Toom.

Sellise kooslusega spordikompleks aitab Toomi sõnul kommunaalkulusid säästa, sest jää tootmisega tekkivat energiat saab ära kasutada ujula basseinivee soojendamiseks.

Lisaks ujulale ja jäähallile kavandatakse spordikompleksi koosseisu ka võimlemiskeskus, kus oleksid spetsiaalsed saalid riistvõimlemise, iluvõimlemise ning akrobaatika ja aeroobikaga tegelemiseks.

Tänavu investeeritakse ka pallimängijate meelispaigaks kujunevasse Kadaka spordihalli - rahandusministeerium eraldas saastekvootide müügirahast Kadaka spordihalli renoveerimiseks 2,5 miljonit krooni (ligi 160 000 eurot). Selle raha eest soojustatakse katus, vahetatakse välja aknad ja uksed ning ehitatakse välja ventilatsioonisüsteem.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed