Arco Vara müüs Wilson Kinnisvara ja nõuded 1,5 mln euroga

Arco Vara teatas, et teenis Wilson Kinnisvara OÜ võõrandamisega mullu novembris ligi 1,5 miljonit eurot (23 miljonit krooni).

2010. aasta novembris toimus Arco Vara tütarettevõttele Arco Investeeringute AS kuuluva Wilson Kinnisvara OÜ osade võõrandamistehing. Tehingu koguväärtus oli 23 miljonit krooni (ligi 1,5 mln eurot), mis koosnes Wilson Kinnisvara OÜ osa võõrandamisest 3,3 mln krooni eest, lisaks võõrandati ostjale 19,7 miljonit krooni ulatuses kontserni nõudeid Wilson Kinnisvara vastu. Nõuete loovutamise eest tasuti täies ulatuses rahas.

Kontsern teenis Wilson Kinnisvara osade võõrandamise ja nõuete loovutamise tulemusel kokku 23 miljonit krooni, tehingu majanduslikuks tulemuseks oli kontsernile 2,7 mln krooni kasumit.

Wilson Kinnisvara peamiseks varaks oli Tallinnas Paldiski mnt 80 asuv kinnistu, kuhu kavatseb oma uue peahoone ehitada turvafirma Falck.

Eesti Ekspress kirjutas, et börsiteadet ei teinud ettevõtte Arco Vara juhatuse esimehe Lembit Tampere sõnul mullu seetõttu, et Wilson ei olnud Arco Vara tütarettevõte, vaid tütarettevõtte tütarettevõte ning tehingu väärtus ei olnud börsireeglite järgi oluline. Wilsoni uueks omanikuks on osaühing Property S, millest 79% kuulub Nordea pangale ja 21% Tarmo Tomak'ile.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed