Pealinlane kiikab Haapsalu kinnisvara

Läänemaal tuntakse enim huvi alla 70 000 eurot maksvate majade vastu. Uus Maa Haapsalu juhi Argo Veide sõnul on suur osa ostjatest tallinlased.

"Endiselt on enamik Läänemaa kinnisvara pakkumishindasid neljandiku võrra kallimad kui müügihinnad. Ülehinnatud objektid on küll soodsamaks läinud, ent kui müüja näeb, et mõni objekt on edukalt kaubaks läinud, mõeldakse kohe hinna tõstmisele. Müüjad kardavad kinnisvara liiga odavalt käest ära anda," kommenteeris Veide müüjate käitumist.

Läänemaal on tema sõnul nõutud hea hinnaga kinnisvara: kohalikud vaatavad maju ja 2-4-toalisi kortereid, maainimesed otsivad 1-toalisi soodsaid kortereid Haapsallu ja väljastpoolt Läänemaad tulevaid inimesi huvitavad talud, suvilad ja ka heas korras korterid linna südamesse või mere äärde.

"Enim tuntakse huvi siiski majade vastu, mille hind on alla 70 000 euro. Tänavu on meie büroos kõik tehtud kinnisvaratehingud toimunud väljaspool Läänemaad elavate ostjatega, kellest suurem osa on tallinlased," märkis Veide.

Läänemaa kinnisvaraturg tervikuna on Veide hinnangul siiski veel passiivne, ehkki aprillis on ostjad-müüjad aktiivseks muutunud. "Turu elavnemist pidurdab tööpuudus ja seetõttu jääb Haapsalu esilagu paljudele inimestele vaid puhkekohaks," sõnas ta.

Äripindade turg on Haapsalus vaikne, sest ettevõtted ei soovi oma asukohta vahetada kartuses, et kliendid ei leia neid uuest kohast üles, rääkis Veide. "Ainus valdkond, kus väike liikumine toimub, on taaskasutatud riiete ärid, mis vahetavad oma asukohti. Ettevõtete käivete suurenedes on oodata kaupluste ja teenusepakkujate koondumist äärealadelt keskusesse, mis võib tuua konkurentsi headele äripindadele," arvas ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed