Korteriühistud: soovime renoveerimistoetustele paremat ligipääsu

Eile Tallinnas peetud Balti elamumajanduse konverentsil võeti vastu Eesti parlamendile, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning justiitsministeeriumile suunatud pöördumine, kus soovitakse korteriühistutele toimiva finantseerimisskeemi tagamist.

"Peame oluliseks, et riiklikul tasandil ühistutele pakutavad toetused ning laenud vastaksid reaalse elu vajadustele ning oleksid igale ühistule kättesaadavad. Nõudmised energiasäästule olgu realistlikud nii, et need soodustaksid renoveerimistööde ette võtmist. Samuti on oluline, et toetusskeem oleks jätkusuutlik ning kättesaadav pikas perspektiivis," on pöördumises kirjas.

Eilse päeva seisuga oli KredExile kokku laekunud 90 kortermaja renoveerimistoetuse taotlust kogusummas ligi 1,9 mln eurot. Tehtud on 77 positiivset otsust rohkem kui 1,6 mln euro ulatuses, millest neljale korteriühistule on otsustatud eraldada 35% suurune ehk täielik praegu võimaldatav toetus. 25% toetuse otsus on tehtud üheteistkümnele majale ja ülejäänud otsused on tehtud 15% toetuse eraldamise kohta. Esimene 35% toetuse otsuse saaja, korterelamu Elvas, on praeguseks ka tööd lõpetanud ja toetuse väljamakse on tehtud.

Pöördumises on öeldud, et ühistud soovivad ka seadusandluse tagamist, mis selgelt toetaks korteriühistute tehtud tööd ning senist arengut ning looks toetava raamistiku ühistute edasisele arengule. Samuti loodetakse, et riigikogu juurde moodustub ühistute toetusrühm.

 "Toetusrühma eesmärgiks on luua püsiv partnerlus korteriühistute ja riigi juhtorganite vahel ning tugevdada koostööd ühistute kui kolmanda sektori ja riigikogu kui avaliku sektori vahel. Peame oluliseks, et seadusloome kujundamisel oleks aluseks võetud korteriühistute kui praktikute senine töökogemus ning et planeeritavad seadusemuudatused oleksid ühistuid toetavad ning ei lõhuks täna olemasolevat ja hästitoimivat süsteemi, " on kirjas eile vastu võetud pöördumises.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed