Water Ser ohverdab tütre

Tänane Äripäev kirjutab sellest, et Eesti keskkonnaehitusfirma Water Ser Groupi tütarettevõte Water Ser Lõuna-Eesti viis eelmisel nädalal Tartu maakohtusse pankrotiavalduse, kuigi alles kuu aega tagasi kandideeris ta riigihangetel.

Water Ser Lõuna-Eesti ASi nõukogu esimees ning Water Ser Goup OÜ juhatuse esimees Rein Reitsalu firmaga enam seotud pole. „Lahkusin kolm nädalat tagasi sellest ettevõttest ning tervest grupist,“ lausus Reitsalu.

Water Ser Groupi juhatuse liige Andres Pürg selgitab firma kodulehel raskusi rahvusvahelise finantskriisiga. "Majandusliku tõusu perioodil oli OÜ Water Ser Group kasutanud olulisel määral oma turupositsiooni parandamiseks erinevaid finantsvõimenduse vahendeid. Majanduslanguse sügavamal perioodil 2010. aastal hakkasid ettevõtet kiirelt ja tugevalt survestama nii üldine ehitusturu langus kui laenu- ja liisingukohutuste  teenindamise kohustus," seisab seal. Pürgi sõnul on ka teised tütarettevõtted raskes olukorras.

ASi Emajõe Veevärk juhatuse liikme Andres Aruheina sõnul peaks Water Ser Lõuna-Eestil kõik projektid ja tööd neile tehtud olema. Aruheina sõnul olid kõik ettevõtted, kes eelmisel aastal neile riigihanke pakkumise tegid, piiri peal, kas lähevad pankrotti või ei. „Meie jälgisime, et riigi ja muud maksud oleksid makstud,“ sõnas Aruhein.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast. Selleks saad osta päevapileti SIIT või hakata tellijaks SIIT.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed