Water Ser Lõuna-Eesti esitas pankrotiavalduse

Eesti kapitalil põhinev keskkonnaehitus- ja –projektijuhtimisettevõte Water Ser Group OÜ teatab oma kodulehel, et gruppi kuuluv AS Water Ser Lõuna-Eesti esitas 20. aprillil Tartu maakohtule pankrotiavalduse.

Water Ser annab ühtlasi ka ülevaate ettevõtte tegevustest mullu detsembris valminud rekonstrueerimiskava täitmisel. Veebruaris sõlmiti tingimuslikud eellepingud OÜ Water Ser Group võlausaldajatega krediiditoodete pikendamiseks ja vajaliku lisakapitali investeerimiseks, märtsis aga selgus, et OÜ Water Ser Group põhipanga lepingud krediiditoodete pikendamiseks sisaldavad mitmeid lisatagatiste soove, mis ei olnud eelnevalt teistele võlausaldajatele koos põhitingimustega edastatud.

Ettevõttel ei õnnestunud märtsis saavutada põhipanga ja teiste võlausaldajate vahel kompromissi, mistõttu  katkestas võimalik investor ajutiselt läbirääkimised. Aprillis on jätkunud läbirääkimised võimalike investoritega.

2009. aasta lõpetas AS Water Ser Lõuna-Eesti 84,3 miljoni kroonise käibe juures 3,9 miljoni krooni suuruse ärikasumiga, aasta varem jäädi 72,5 miljoni kroonise käibe juures 8 miljoni krooniga kahjumisse. Kontserni müügitulu tervikuna oli 2009. aastal 558,2 miljonit krooni, ärikasum 16,6 miljonit krooni.

Majanduslanguse sügavamal perioodil 2010. aastal hakkasid ettevõtet kiirelt ja tugevalt survestama nii üldine ehitusturu langus kui laenu- ja liisingukohutuste  teenindamise kohustus, märgitakse ülevaates. Baltimaade taristute ehitusvaldkonna turulangus on 2011. aastaks oluliselt tihendanud konkurentsi, mis omakorda on viinud hangetele esitatavad hinnapakkumised alla. 

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed