Rehvipurustustehase ehitus Roomassaares algab mai lõpul

Hollandi ettevõtja Martinus Kuppens rajab Roomassaarde veokirehvide purustamise tehase, mille ehitusega plaanitakse alustada mai lõpul, kirjutab Saarte Hääl.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Karli Valt rääkis ajalehele, et pea kõik vajalikud protseduurid, mis lubavad tehase ehitada, on praeguseks tehtud ning kuna detailplaneering on samuti kehtestatud, toimub selle alusel Klotoid OÜ-s praegu projekteerimine.

Mai keskel peaks linna keskkonnaspetsialisti sõnul jõudma Hollandist Roomassaarde laevaga 2000 tonni asfalti ja spetsiaalne ekskavaator, et tehase hollandlasest omanik saaks lasta tehase ümbruse korralikult ära asfalteerida.

Asfaldipuru tuuakse kohale Hollandist seepärast, et Kuppens ei peaks seda Eestist otsima hakkama. Valdi sõnul oli linn seisukohal, et õigem oleks tehase ümbrust asfalteerima hakata siis, kui tehasehooned täielikult valmis on. Asfaldipuru Roomassaarde toomist ei saa aga edasi lükata, kuna just praegu lihvitakse Hollandis asfaltteid ning seega on materjali lihtsam kohe kätte saada.

Rehvipurustustehase aastaseks tootmismahuks on plaanitud 14 000 kuni 15 000 tonni rehve.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed