KAART: tänavu tehakse teetöid 250,5 miljoni euro eest

Tänavu on riigimaanteede rahastamiseks erinevatest allikatest nähtud ette kokku 250,5 miljonit eurot, mullu oli see summa 271,3 miljonit.

Eelarvest moodustavad investeeringud 192,6 miljonit eurot, riigieelarvest tuleb 109,1 miljonit ja välisabi maht on 83,5 miljonit. Maanteeameti tegevuskuludeks ja teede hooldusremondiks kulub 57,9 miljonit eurot.

Selle aasta suuremad teetööd toimuvad Tallinna-Narva, Tallinna-Tartu ja Tallinna-Pärnu maanteel. 2010. aastal alustatud Narva maanteel asuva 6,8-kilomeetrilise Loo-Maardu lõigu ehituseks on tänavu ette nähtud 24,4 mln eurot.

Mais alustab ettevalmistustöid Tartu maantee Aruvalla-Kose 13,4 kilomeetrise lõigu ehituseks Nordecon. Projekti maksumuseks 54,2 mln eurot, tööde valmimise tähtaeg on 2012.

Tartu lääne- ja idaringteed ühendava Postimaja liiklussõlme ehitustöödeks on ette nähtud 21 miljoni eurot. Töid jätkatakse 9,6-kilomeetrisel Pärnu ümbersõidul ja Narva maanteel Valgejõe-Rõmeda lõigul. Tänavu plaanitakse veel 11,6 miljonit eurot maksva Haljala liiklussõlme ning Luige liiklussõlme ehitamist.

 


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed