Nordecon alustab Aruvalla-Kose teelõigu ehituse ettevalmistustöid mais

Täna kirjutasid maanteeameti ja ühispakkujate Nordecon ASi ja Ramboll Eesti ASi esindajad alla Aruvalla-Kose teelõigu 54,2 miljoni eurosele projekteerimis- ja ehituslepingule.

Aruvalla-Kose teelõigu ehituse algus on pikalt veninud ning vaidlustusi läbinud hanget on nimetatud "2010. aasta ämbriks". Ettevalmistustööd (raadamine), algavad juba mais, tööde valmimistähtaeg on 2013. aasta august. Objekti garantiiaeg on 5 aastat.

Nordecon ASi juhatuse liikme Erkki Suurorgi sõnul algavad Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimistööd kohe.  Reaalse ehitustegevusega maanteel alustatakse sõltuvalt projektdokumentatsiooni valmimisest ning kooskõlastuste saamisest, kuid kindlasti on plaan töödega alustada hiljemalt käesoleva aasta sügisel.

„Ligikaudu kahe ja poole aasta pärast on Tallinn-Tartu maantee kuni Koseni ehitatud neljarajaliseks, mis on oluline samm liiklusturvalisuse ja -mugavuse tagamiseks Eesti ühel suurima liiklustihedusega magistraalil nii sõidukijuhtidele ja teeäärsetele elanikele. Olulise tähendusega on see laiemalt vaadates ka riigile endale,“ lausus Erkki Suurorg.

Aruvalla-Kose 13,3 kilomeetri pikkusel teelõigul projekteeritakse ja ehitatakse välja neljarajaline maantee, mis vastab I klassi nõuetele. Lisaks projekteeritakse ja ehitatakse välja 20,1 km ulatuses kogujateid ning 8,2 km ulatuses kergliiklusteid. Tee-ehituse käigus rajatakse kokku kolm eritasandilist ristmikku (Siniallika, Kolu ja Kuivajõe) ning kaks eritasandilist ristet (Kurena ja Liiva). Üle põhimaantee hakkavad asetsema Kuivajõe ristmiku kaks viadukti ja jalakäijate sild, Kurena riste viadukt ning 33,8. kilomeetrile ehitatav ökodukt metsloomadele. Lisaks paigaldatakse 6,9 km ulatuses müratõkkeseinu ning valgustust 19,3 km ulatuses.

Lepingu kogumaht on 54 181 883 eurot, millest 85% tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed