Keila tööstuspark saab 2,1 mln eurose rahasüsti   

Keila tööstuspark saab arendustegevuseks Euroopa Regionaalarengu Fondist 1,8 miljonit eurot, linn lisab 312 177 eurot. Tööstusparki mahub veel 20 firmat ning aastaga võib lisanduda kuni 300 uut töökohta.

2,1 miljoni euro (32 mln krooni) eest on plaanis ehitada kaasaegne veemajanduslik taristu, uuendada joogi- ja kanalisatsioonivee trassid ning lisaks maa-alusele taristule ehitatakse korralikud auto-, kergliiklus- ja kõnniteed, vahendab Harju Elu. Ümbrus haljastatakse, isetegevuslikud prügimäed ning võsa koristatakse.

"Loomulikult peaks saama korda ka raudtee. TERKO-l oli kunagi omaette kaubajaam, kus on palju haruteid. Osadel teedel ei saa aga praegu sõita," rääkis abilinnapea Enno Fels.

Teraviljakombinaadi ümbruses asuv 44-hektariline tootmisala on üks kahest linna suuremast tööstuspargist. "Kui me seda hea asukohaga piirkonda järjele ei aita, siis kaob arendajate huvi ning tahe seal tootmist arendada," märkis Fels.

Ehituse algus on planeeritud järgmise aasta kevadesse. Tänavune aasta kulub projektidele, hangetele ning ettevalmistusele. "Praegu on alal kümmekond firmat, neist kõige uuem toiduainetetööstus Usin. Aga parki mahub veel kuni 20 firmat ning paari aastaga tekib seal kuni 300 uut töökohta," sõnas Fels.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed