Muusikakooli ehituse rahastaja nõuab Kuressaarelt osa raha tagasi

Kuressaare muusikakooli ümberehitust rahastanud SA Innove nõuab linnalt tagasi 10% saadud rahast ehk ligikaudu 89 000 eurot, põhjendades seda eksimisega riigihangete seaduse vastu.

SA Innove teostatud ehituslepingu kontrollimise käigus tekkis Innovel kahtlus, et nende kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist 869 689,17 eurot toetust saanud Kuressaare linnavalitsus on rikkunud riigihangete seadust, ja seega paluti rahandusministeeriumil teostada järelevalvet, mis kinnitas Innove kahtlusi, kirjutab Saarte Hääl.

Muusikakooli ehitanud firma EBC pakkumuse ja temaga sõlmitud hankelepingu tööde mahud ja hinnad ei klappinud ning summasid oli liigutatud ühe eelarve rea pealt teise peale. Suurim muutus on vahelae ehitamise osas, mis algsetes dokumentides koosnes kolmest osast kogumaksumusega ligi 700 000 krooni, hilisemates paberites on vahelae maksumuseks märgitud aga pea 580 000 krooni. Tööde maksumuse kogusumma jäi siiski samaks, ent rahastajaga muutusi ei kooskõlastatud.

Kuressaare linnavalitsus kavatseb linnapea Mati Mäetalu sõnul selle nõude igal juhul vaidlustada. Ta ei väida, et linn pole seadust rikkunud, ent peab tagasinõutavat summat ebamõistlikult suureks. „Me ei ole tekitanud sellist kahju, et peaksime hüvitama 1,4 miljonit krooni,” märkis linnapea ja lisas, et kogu vaideprotsess on alles algjärgus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed