Pärnu ümbersõit võib uue ehitaja saada suveks

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi kohtub täna maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkkoga, et leida lahendus ehitusjärku jäänud Pärnu ümbersõidule.

"Mina tahan ikkagi tõstatada üles küsimuse võimalikust eraldi hankest nende tööde lõpuleviimiseks, mis tagaksid selle ühe niidi kiirema kasutuselevõtmise. Siis on vähemalt endine olukord ja normaalne liiklemine sellel lõigul vähemalt taastatud," rääkis Kivimägi Aktuaalsele Kaamerale.

Uue rahvusvahelise riigihankega loodab maanteeamet välistada olukorra, kus hange võidetakse alapakkumisega ja hiljem ei tulda rahaga välja. "Täna me oleme kindlasti teinud järeldusi, et me ei tahaks kuidagi lubada silmnähatavat alapakkumist lepingusse," selgitas Tsäkko.

Ta lisas, et kui kõik kulgeb probleemideta, kuulutatakse uus rahvusvaheline hange välja aprilli teises pooles, uus ehitaja võiks selguda juuli alguseks ning tee saada asfaldi alla enne talve.

Ümbersõit oli Eesti ehitusfirma Koger & Partnerid ja Läti tee-ehitaja Binders ühisobjekt, mille ehitus jäi pooleli tänavu veebruaris.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed