Reisisadama kaubanduskeskuse asemele ehitatakse hotell

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Sadama 4 ja Sadama 6/8 kinnistute detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu, mis võimaldab kuni kuuekorruselise uue ärihoone ehitust.     

Planeeritud 1,2 ha suurune ala asub Admiraliteedi basseini kõrval Sadama ja Kai tänava vahelisel alal, kus praegu asuvad kuni 4korruselised äri- ja büroohooned.

Detailplaneeringus on  määratud ehitusõigus Sadama 4 kinnistule kuni kuue maapealse korrusega ärihoone ehitamiseks ja Sadama 6/8 kinnistul asuva kahe maapealse korrusega hoone osale kuni nelja korruse peale ehitamiseks. Planeeritud hoonetesse on kavandatud bürooruumid ja hotell, hoonete esimesele korrusele on ette nähtud ruumid teenindusettevõtetele.

Planeeringuala sobib hotelli ehitamiseks, sest sadamast tulla ja sadamasse minna saab lisatransporti kasutamata. Arvestatud on ka merelt Oleviste kirikule ning vanalinnale vaate säilimisega. Sobivaima hoonestuslahenduse leidmiseks on korraldatud arhitektuurikonkurss ning detailplaneeringus on määratud hoonestusalad, hoonete kõrgus ja korruselisus ning arhitektuurinõuded.

Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse 20. mai 2009 korraldusega ja võeti vastu 22. septembri 2010 korraldusega. Detailplaneeringu koostas K-Projekt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed