Mõisakoolid saavad korrastustöödeks ligi 128 000 eurot

Kultuuriministeeriumi tänavuses eelarves on mõisakoolide korrastamiseks 127 823 eurot. Ministeerium kuulutas välja konkursi mõisakoolide muinsuskaitseliste uuringute, projekteerimistööde ja arendustegevuste rahastamistaotlustele, mille esitamise tähtaeg on 29. aprill. 

Mõisakoolid saavad taotleda toetust kultuuripärandi hoidmisega seotud tegevuste tarbeks – muinsuskaitseliste uuringute,  muinsuskaitse eritingimuste koostamiseks projekteerimiseks, projekti ehitustehniliseks ekspertiisiks, muinsuskaitseliste väärtuste taastamiseks või üksikdetailide renoveerimiseks. Samuti toetatakse uuringute, projekteerimise, restaureerimise või mõisakoolide turismikeskkonna arendamisega seotud väljaõppe korraldamist.
 
Taotluse saavad esitada kõik, kes haldavad mõisahoonetes asuvaid haridusasutusi või laste hoolekandeasutusi, või viivad ellu nimetatud asutustele suunatud arendustegevusi.
 
Riigi haridusasutuste ja laste hoolekandeasutuste puhul ei nõuta omafinantseeringut, kohalike omavalitsuste puhul peab olema omafinantseering 15 protsenti ning teiste taotlejate puhul 50 protsenti projekti kogumaksumusest. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed