Välismessitoetust saab ka ekspordiplaanita

Välismessil osalemiseks üksiktegevusena ei ole ettevõttel vaja ekspordiplaani koostada  ning toetus saab taotleda 3000-160 000 euro ulatuses, rääkis EAS eksporditoetuste juht Mihkel Pukk.

Välismessitoetuse raames on toetust saanud 24 ehitussektoris tegutsevat ettevõtjat, sealhulgas ettevõtjate ühisprojektid messil osalemiseks kokku summas ca 270 000 eurot.

Alates 1. novembrist 2010 on võimalik välismessidel osalemiseks taotleda toetust ekspordi arendamise toetuse raames. Taotletava toetuse minimaalne summa on 3000 eurot ja maksimaalne summa 160 000 eurot taotluse kohta. Maksimaalne toetusmäär on 30% projekti maksumusest.

Toetust saab taotleda jooksvalt. Selleks peab registreeruma eelnõustamisele EASi koduleheküljel. Välismessil osalemiseks üksiktegevusena ei ole vaja koostada ekspordiplaani.

Eesti ettevõtjad on Puki sõnul ühisturunduslike tegevuste läbiviimisel üldiselt tagasihoidlikud. "Praegusel ajal on ellu viimisel mõned ehitussektori ühisturundusprojektid, mille puhul peaks ettevõtted kõigepealt läbi mõtlema, miks ühisprojekti koos teha ja mis oleks selle projekti täiendav positiivne tulemus," rääkis Pukk, kelle arvates võib ühistegevus anda väga suure täiendava efekti ettevõtete arengus.

"Maailma, sh Euroopa mõistes on Eesti ettevõtted tihti liiga väiksed, kuid sarnaste ettevõtete tegevuste ühitamisel on võimalik  pakkuda suuremat tootmisvõimsust ning nii saada ühiselt suurtelt ettevõtetelt tellimusi. Samuti on võimalik pakkuda terviklikku lahendust, juhul kui ühistegevusesse kaasatud ettevõtete tooted täiendavad teineteist," lisas ta. 

Ühistegevuse õnnestumiseks peab selle väga põhjalikult kõigi partneritega läbi rääkima ja läbi mõtlema, mida soovitakse saavutada ja kuidas selleni jõuda.  "Kõige suurem oht on partnerid ise, juhul kui kaob usaldus," märkis Pukk.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed