Merko: Olinda keeldus tehniliste probleemide kõrvaldamisest

Ehituse alustamine Vilniuses läinuks kohaliku seadusega vastuollu, ent Olinda keeldus projekti korrigeerimisest ja tehniliste puuduste kõrvaldamisest, kommenteeris Merko süüdistusi.

„Tahame märkida, et UAB Merko Statyba ei saa alustada Olinda kaubanduskeskuse ehitust Vilniuses, kuna ilmes, et ehitustegevus oleks Leedu seadusandlusega vastuolus,“ teatas ettevõte peadirektor Gediminas Tursa.
 
Hollandis registreeritud Vicus Realty B.V. Leedu tütarfirma UAB Olinda keeldus seda tunnistamast, tehnilisi puudusi kõrvaldamast ning dokumentatsiooni korrigeerimast, selgitas Tursa.

„Olinda nõuded ja süüdistused UAB Merko Statyba vastu on alusetud ja see leiab arbitraažikohtus ka tõestust. Meie andmetel nõustus Vilniuse regionaalne halduskohus 31. märtsil, et Olinda ehitusluba on ebaseaduslik ja kehtetu. See kinnitab, et UAB Merko Statyba tegevus oli õige,“ rääkis ta.

Olinda süüdistused selles, et UAB Merko Statyba mõjutas Leedu valitsuse liikmeid, on Merko hinnangul absoluutselt põhjendamatud ja alusetud.

Pikemalt ei saa UAB Merko Statyba vaidlusaluseid küsimusi ehituslepingu konfidentsiaalsusnõuete ja käimasoleva kohtuprotsessi tõttu praegu kommenteerida, lisas Tursa.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed