Piritale ehitatakse tervisespordihoone

Pirita Spordikeskuse arendamiseks on käesoleva aasta investeerimistegevuse eelarves ette nähtud 776 527 eurot.

Abilinnapea Yana Toomi sõnul näeb projekt näeb ette tervisespordihoone väljaehitamise, jääväljaku rekonstrueerimise, lastele kelgumäe ja mänguväljaku rajamise ning Rummu tee alla Pirita spordikeskust Lillepi pargiga ühendava kergliiklustunneli rajamise.

"Pirita velotreki ning Pirita jõevahelisele alale tervisespordihoone ehitamine võimaldab pakkuda spordikeskuse külastajatele mitmeid täiendavaid teenuseid – näiteks nii võimalust tervist testida kui asjatundjate käest tervisespordi alast metoodilist nõu saada," märkis Toom.

Rajatav hoone parandab ka inventari hoiutingimusi ning loob paremad võimalused lastega tegelevatele spordiklubidele, näiteks väga populaarsele Jaak Mae Suusakoolile. Tervisespordihoones on ka suusa- ja uisulaenutus, riietus- ja pesemisruumid ning meditsiinilise kontrolli võimalus.

Pirita Spordikeskuse arendamist rahastatakse Euroopa Liidu struktuurivahenditest -  elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna "Piirkondlik terviklik ja tasakaalustatud areng" meetmest "Linnaliste piirkondade arendamine".

Pirita Spordikeskuse ala asub ülelinnalises rohestruktuuris - rohevõrgustiku tuumalas ja osaliselt ka Pirita jõeoru maastikukaitsealal. Spordikeskuse laiendamise lõppeesmärgiks on rajada alale erinevate spordialadega tegelemist võimaldav spordikeskus, alale on kavandatud ka pallimängude saalid ning tribüünidega rahvusvahelistele nõuetele vastav kaetud velotrekk.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed