Nordecon: me ei või veel arvestada Aruvalla-Kose teelõigu lepinguga

Nordeconi investorsuhete juht Raimo Talviste sõnul ei tähenda parima hinnapakkumise tegemine Aruvalla-Kose teelõigu ehitusele veel tingimata lepingu sõlmimist ning seetõttu pole nad hinnapakkumise võidust ka börsiteadet koostanud.

Eilne Postimees kirjutas, et Aruvalla-Kose teelõigu 13 kilomeetri pikkuse teelõigu ehitamise soodsaima hanke tegi börsifirma Nordecon, kes küsis teelõigu ehitamise eest 39,3 miljonit eurot. Nordeconi eelmise aasta 99 miljoni eurose aastakäibe juures oleks tegemist vägagi arvestatava lepinguga.
Teedefirmade Lemminkäineni, Trefi ja Trev2 ühispakkumus oli 41,1 ja börsifirma Merko Ehituse oma 43,8 miljonit eurot.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles, et kui vaidlustusi ei tule, siis kuulutab maanteeamet hanke võitja välja aprilli lõpus või mai alguses.

Talviste kinnitas, et Nordeconi hinnapakkumine oli järjekordselt soodsam. „Miks Nordecon ei ole teinud sellekohast börsiteadet, on asjaolu, et maanteeamet ei ole pakkujaid  veel kvalifitseerinud hanketingimustele vastavaks ja tunnistanud parima pakkumise tegijat edukaks. Börsiteateks on põhjust siis, kui hankel on läbitud kõik seadusekohased etapid, kus on võimalus hankel osalenutel võitja tulemus vaidlustada. Pärast seda võiks hakata arvestama  lepingu sõlmimisega. Kui üldjuhul väljastatakse börsiteade siis, kui leping on sõlmitud, siis nii mahuka projekti puhul võiks olla investoritele asjakohane tõesti sellest teada anda juba enne kõigi formaalsuste lõpetamist. “

Maanteeamet alustas Aruvalla-Kose teelõigu ehitaja leidmiseks riigihanget juba 25. septembril 2008.

Nordeconi aktsia lõpetas eile Tallinna börsil 1,35 eurol. Sel aastal on aktsia langenud 3,5%.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed