Uus Maa: Ida-Virumaal tehinguid mullusest napimalt

Uus Maa Jõhvi kontori hindaja Tatjana Prokofjeva sõnul  võib Ida-Viru kinnisvarahind aastaga tõusta keskmiselt  5-6%. Praegu aga tuleb arvestada, et pakkumishinnad on kuni 30% turuväärtusest kõrgemad.

Aasta alguskuud on Ida-Viru kinnisvaraturule toonud küll piisavalt huvilisi, kuid kinnisvara ostu-müügi tehinguid tehti jaanuaris-veebruaris ligi 8% vähem kui mullu samal ajal (maa-ameti andmetel 629 ostu-müügi tehingut). "Märtsikuu kujuneb tehingute poolest tõenäoliselt aktiivsemaks. Pikemas perspektiivis peaks nõudluse suurenemine ka kinnisvara hindu kergitama ning aasta pärast võime rääkida ehk keskmiselt kuni 5-6 %-lisest  hinnatõusust Ida-Viru kinnisvaraturul," rääkis Prokofjeva.

Kohtla-Järvel on pakkumises valdavalt järelturu korterid, kuna uusi ehitusi ega hoonete olulisi renoveerimisi pole tehtud, välja arvatud Aru tn 3 korterelamu Ahtme linnaosas, kus korterid on pakkumishindadega 320 €/m2. Linnas on piisavalt palju pakkuda remonti vajavaid kortereid hinnavahemikus 27-85 €/m2, mõned üksikud üle selle taseme. Majade pakkumishinnad on linnas hinnavahemikus 117-803 €/m2.

Jõhvi ja Kohtla valla maapiirkondade majad on valdavalt pakkumishindadega 271 kuni 596 €/m2.

Üldjoontes on kinnisvaraportaalide pakkumishinna keskmiselt kuni 15% kõrgemad kui tehinguhinnad. Ida-Virumaa maakonna keskuses oma kinnisvara sooviv müüja peab arvestama portaalide hindadest mõnevõrra väiksema müügihinnaga.

Elukondliku kinnisvara pakkumishinnad Jõhvis
Järelturu  korterid                  117-857 €/m2 
Renoveeritud korterid           691-902 €/m2 
Uusarenduste korterid         581-1271 €/m2 
Majad                                       226-1222 €/m2
Allikas: City24

Sõltuvalt objektist ja kui erandlikud pakkumised välja jätta, võib pakkumishind olla müügihinnast ka kuni 30 % kõrgem. Sellistel juhtudel on aga tegu vale pakkumishinnaga, mis ei arvesta reaalset turuseisu.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed