Tartu Prisma kaubanduskeskuse ehitus algab mais

Prisma hüpermarketit, mis avab uksed järgmise aasta kevadel, hakatakse ehitama maikuus, pärast uue tänava valmimist.

Seoses Idaringtee väljaehitamise ja uue Prisma kaubanduskeskuse rajamisega Tartusse, on alustatud uue tänava ehitusega, mis toob lähikuudel kaasa mitmeid liikluskorralduslikke muudatusi.

Uuele Nõlvaku tänavale rajatakse praegu aluspõhja, tänav avatakse liikluseks mai keskel. Endises kohas jääb Nõlvaku tänav liikluseks avatuks kuni uue tänavalõigu valmimiseni. Ringristmikud Jaama tänava ristumistel Kaunase pst ja Nõlvaku tänavaga valmivad sügiseks.

Kokkuleppel linnaga viib tee-ehituse ja ristmike rekonstrueerimise selles piirkonnas läbi uue kaubanduskeskuse rajaja. Samuti ehitatakse Nõlvaku ja Soojuse tänavate ristmiku lähedusse ka uus linnaliinibusside lõpp-peatus koos Mõisavahe majadegrupi elanikele mõeldud parkimisplatsiga.

Ehitatav tänav jääb rajatava Idaringtee ja kortermajade vahele ning on juurdepääsuteeks elamutele ja tulevasele kaubanduskeskusele.

„Kortermajade elanikele peaks see lahendus rohkem sobima, sest suure liiklusega ringtee hakkab kulgema nende elamutest kaugemalt mööda. Samuti parandab käimasolev tee-ehitus tunduvalt liiklusohutust ja -sujuvust suure tipptunnikoormusega Jaama tänava ristmikel, kus ehitatakse välja kaks ringristmikku,“ kommenteeris abilinnapea Margus Hanson.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed