Aak: viimased 10 aastat pole korruptsioon mind seganud

Mind ei ole korruptsioon seganud viimased kümme aastat, kuid viimastel aastatel on Tallinna linna haldussuutlikkus vähenenud, märkis NCC Ehituse juht Toomas Aak.

"Kui võrrelda 1990ndate algusega, siis on Eestis kindlasti korruptsioon vähenenud. Samal ajal viimased kümme aastat pole mina isiklikult tundnud korruptsioonisurvet," sõnas Aak ja lisas, et selles suhtes ta ei oska öelda, kas on midagi muutunud.

Technopolise kontserni juhatuse esimees Keith Silverang ütles intervjuus Äripäevale, et korruptsioon on Eestis probleem. "See on küll varasemaga võrreldes vähenenud, kuid ei ole kadunud," sõnas ta.

Toomas Aak sõnas, et Technopolis kavatseb tegutseda Ülemiste taga, mis kuulub Tallinna linna mõjupiirkonda. "Seda võib öelda, et Tallinna linnas on läinud protsessid oluliselt aeglasemaks, kui need olid 2-3 aastat tagasi," sõnas ta.

"Ma ei usu, et seal on seos korruptsiooniga – vähemalt mul puuduvad andmed. Kuid ma ei tea miks on nende haldussuutlikkus vähenenud ja miks asjad enam ei liigu, eriti linnaplaneerimise ametis," nentis Aak.

Intervjuud Keith Silverangiga saab lugeda homsest Äripäevast.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed