Narva logistika- ja tööstuspark saab taristu ehitamiseks 2,5 mln eurot

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA) rajab Narva tööstuspiirkonda logistika- ja tööstuspargi, mille taristu ehitamisse investeeritakse 2,5 miljonit eurot.

Narva Logistika- ja Tööstuspargi (NLTP) detailplaneering 60 hektari suurusele maa-alale, 30 tootmis- ja ärikrundiga, kehtestati mullu detsembris. Tegemist on ainsa greenfield-tüüpi ettevõtlusalaga Narva linnas. 

Projekti raames ehitatakse 2013. aasta alguseks välja põhikommunikatsioonid: teed, vesi, kanalisatsioon, gaas, side, keskküte. Projekti infrastruktuuri investeeringute kogumaksumus koos tugitegevustega on 2,5 miljonit eurot, sellest 85% on EAS poolne toetus läbi piirkondade konkurentsi tugevdamise programmi.

SAITVA juhatuse liikme Teet Kuusmik sõnul on Ida- Viru maakond sobiv asukoht laienemist planeerivatele tootmis- ja logistikaettevõtetele. “Tegemist on traditsioonilise tööstuspiirkonnaga, tööjõu kättesaadavus ja palgatase on sobivad erinavate valdkondade ettevõtele, asukoht EL ja Venemaa piiri ääres, vajalikus mahus resursse,” rääkis Kuusmik. 

SAITVA äriplaani kohaselt on organisatsiooni peamine eesmärk meelitada piirkonda uusi inveteeringuid, mille tulemusena tekib Ida- Viru maakonda 4400 uut töökohta aastaks 2019.

Sihtasutus arendab Ida-Virumaal 6 tööstus- ja ettevõtlusala. Lisaks NLTP-le koostatakse detailplaneeringuid Jõhvis, Kohtla- Järvel, Kiviõlis kokku 110 ha suurusel maa-alal.


 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed