Nordecon ehitab 3,1 miljoni euroga  Paide õpilaskodu

Nordecon AS ja Järvamaa Kutsehariduskeskus sõlmisid eile lepingu Paide õpilaskodu ja söökla ehitamiseks. Hoone, mille ehitusmaksumuseks on ligikaudu 3,1 miljonit eurot, peaks valmima 2012. aasta jaanuaris.

Paide õpilaskodu puhul tegemist neljakorruselise hoonega, mille suletud netopind on 3 985 m2. Hoones on 112 tuba ja seal on ruumi 220 õpilasele. Esimesele korrusele ehitatakse söökla-õppeköök ja õpikeskus ning ülejäänud korrustele õpilaskodu. Söökla-õppeköögi pinnaks on planeeritud 722 m2, milles sisaldub 100-kohaline söökla koos õppeköögi, toiduainete lao ja kokanduse õppe läbiviimiseks vajalike degusteerimise ruumi ja õppeklassiga ning õpilaste ja töötajate riietus- ja olmeruumid. Õpikeskuse pinnaks on planeeritud 288 m2, õpikeskuses asub kooli raamatukogu koos lugemissaali ja arvutiruumiga.

„Tulevikku vaatavate ühiskondlikke objektide rajamine loob hea tunde kõigile ning ehitajad pole siin erandiks. Seda enam, et antud  uusehituse puhul saame luua kaasaegsed elamis- ja olmetingimused neile sadadele õpilastele, kellele see maja paljudel järgnevatel aastatel õppetöö ajal koduks saab,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Paide õpilaskodu rajamist kaasfinantseeritakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed