Maanteeamet lõpetas lepingu Pärnu ümbersõidu ehitajatega

Eile saatis maanteeamet Läti firma SIA Binders ja Eesti firma AS Koger&Partnerid esindajaile avalduse Pärnu ümbersõidu I ja II etapi ehituslepingute lõpetamise kohta.

Samas alustab maanteeamet kohe uue ehitaja leidmiseks hankedokumentide ettevalmistamist ning loodab jõuda lepinguni hiljemalt 2011. a augustis.

Maanteeameti otsuse Pärnu ümbersõidu I etapi, Ehitajate tee ja Pärnu ümbersõidu II etapi, Läänepoolse ühendustee ehituslepingute lõpetamiseks tingis asjaolu, et lepingupartnerist konsortsium SIA Bindersi juhtimisel oli töö Pärnu ümbersõidul katkestanud ning teatas kuu aega tagasi omapoolsest lepingu lõpetamisest, süüdistades maanteeametit lepingute rikkumises.

25. veebruaril selgitas maanteeamet oma vastukirjas, et ei ole lepinguid rikkunud ja nõuab ehitustegevuse jätkamist. 2. märtsil toimunud kohtumisel maanteeametiga teatasid ehitajate esindajad, et nad jäävad oma seisukohale kindlaks ega kavatse töid jätkata.

Maanteeamet sõlmis Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehituslepingu 2009. aasta 23. septembril ja Läänepoolse ühendustee ehituslepingu 2009. aasta 3. novembril konsortsiumiga, mida juhtis AS Koger&Partnerid. Möödunud aasta suvel sai konsortsiumi juhtivpartneriks SIA Binders. Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel ning läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli juba möödunud aasta 15. oktoobril.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed