Jaapan vajab tohutus koguses puitmaju

Põhja-Rootsi majatootjad, kes valmistavad suures koguses puitmaju Jaapani katastroofijärgseks ülesehitustööks, ei suuda tõenäoliselt kogu nõudlust rahuldada ja tööd jätkuks teistelegi riikidele. 

Põhja-Rootsi maakonna Norrlandi puitmajatootja suudaks tootmise täistuuridel käima pannes valmistada Jaapanisse tarnimiseks kümme maja nädalas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me teame, et vajatakse väga palju maju ja väga ruttu, kõige pakilisema vajaduse rahuldamiseks vajatakse 350 000 maja. Pole tõenäoline, et Põhja-Rootsi või ka kogu Rootsi suudaks selle nõudluse rahuldada, ilmselt peavad paljud teisedki riigid liituma," ütles Umea volikogu liige Mariann Holmberg.

Jörnträ AB müügijuht Marcus Kempe sõnul nende firma ülesandeks on kokku panna võimalikult palju väikseid majakomplekte ja need teele saata. 
Majakomplektide meritsi Jaapanisse transportimine võtaks aega kuu, kuid praegu kaalutakse lausa võimalust majad lennukiga saareriiki saata.

Eestist Jaapanisse eksportivad palkmajatootjad Palktare ja Mountain Loghome kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et nemad pole maavärina järel mingit hüpet nõudluses veel märganud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed