Pirita TOP-i planeering läheb avalikule arutelule

17. märtsil toimub Pirita Sotsiaalkeskuses Pirita TOP-i ala detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu.

Regati pst 1/3/5 kinnistu ja lähiala detailplaneering oli avalikul väljapanekul 27. detsembrist 2010 kuni 7. veebruarini 2011. Avaliku väljapaneku kestel esitati arvukalt vastuväiteid ja ettepanekuid.

Avaliku arutelu käigus saavad vastuväited ja ettepanekud esmased sisulised vastused, ent arvestades avalikkuse suurt huvi ning ettepanekute ja vastuväidete erakordselt suurt hulka korraldatakse pärast kõigile küsimustele kirjalikku vastamist veel teinegi avalik arutelu.

Lisaks detailplaneeringujoonistele ja 3D-vaadetele aitab avalikul arutelul alale kavandatust paremat ülevaadet saada saali üles seatav makett.

Regati pst kinnistu ja lähiala detailplaneering loob eeldused purjespordikeskuse ala arendamiseks. Detailplaneering hõlmab 42,48 ha suuruse maa-ala. Detailplaneeringu koostas OÜ R-Konsult.

Muuhulgas annab detailplaneering võimaluse rajada mere äärde veekeskuse ning TOP-i hoonetest kesklinna poole jäävale alale kuni kolmekorruselised korterelamud. Detailplaneering näeb ette ka olümpiapurjespordikeskuse hoonetekompleksi restaureerimise, renoveerimise ja laiendamise.

Detailplaneeringuga luuakse võimalused TOP-i kui kaubandus-, spordi- ja puhkekeskuse paremaks väljaarendamiseks ja laiendamiseks ning täna ebaotstarbekalt kasutatud alade ja hoonestuse atraktiivseteks muutmiseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed