Hiina püüab kinnisvaramulli vältida 10 miljoni odava eluaseme ehitusega

Hiinas plaanitakse tänavu ehitada kümme miljonit eluaset 200 miljardi dollari eest, et ohjeldada üha kallinevaid kinnisvarahindu, kirjutab BBC.

Jaanuaris tõusid uute kodude hinnad Hiinas võrreldes aastatagusega 68-s linnas monitooritud seitsmekümnest linnast. Üha raskem on peredel soetada linnades isegi väikest korterit.

Tohutus kinnisvarahindade tõusus näeb valitsus uue kinnisvaramulli tekkimise ohtu. Muret teevad ka spekulandid, kes võivad hindu veel kõrgemale ajada, kui puudub kontroll.

Hiina valitsus püüab spekuleerimist ohjata, tehes kallimaks teise kodu ostu ning õhutades kohalikke omavalitsusi määrama piirhinnad. Kinnisvara arendajad juba kurdavad, et plaan ehitada nii palju taskukohaste hindadega eluasemeid kukutab nende kasuminumbrid.

"Üks võtmekohti, mida me püüame kontrollida, on lükata edasi nende tarbijate ostud, kelle jaoks kodu rajamise pole hädavajalik," ütles eluasemeministri asetäitja Qi Li.

Juba on kehtestatud meetmed turu kontrolli all hoidmiseks: näiteks sissemaksu nõuete tõstmine ja teise kodu ostmiseks antavate laenude vähendamine. Näiteks on Shanghai ja Shongqingi linnad kehtestanud kinnisvaramaksu, et vähendada müüjate kasumeid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed