Büroohoonete üürihinnad on hakanud tõusma

Baltic Property Trusti varahalduse juht Indrek Hääl rääkis, et büroohoonete üürihindade langemine on ammu peatatud ja vakantsus väiksemaks jäänud, ent uute äripindade arendamiseks pole aeg veel kätte jõudnud.

Hääl rääkis, et büroohoonete pindade puhul on hinnad eriti madalaks lastud, nagu ka jaekaubandusekeskuste puhul. "Meil pole palju jaekaubanduskeskusi, mida osta. Valdavalt kaubeldakse super- ja hüpemarketitega, seal on pikaajalised lepingud," rääkis ta.

Kesklinna A-klassi büroohoonetesse rentnike otsimine sõltub Hääle sõnul sellest, kui palju on seal vakantsi. "Tegelikult on heades hoonetes vakantsus jäänud suhteliselt väikeseks. Meil on näiteks Hobujaama 4 büroohoone, seal on üksikud pinnad saada ja on tekkinud palju huvilisi," märkis ta.

"Üürihinnad on hakanud tõusma, langemine on ammu peatatud. Ei saa ennustada, et sellel aastal üürihinnad hüppeliselt tõusevad, aga 5%ne tõus on ka väga hea tõus selle kõrvalt, et oli 50% kukkumist," rääkis Hääl, kelle arvates läheb veel aega hetkeni, kui on hea hakata arendama uut äripinda. "Praeguste hindadega ükski arendaja väga agressiivselt edasi ei lähe," lisas ta.

Hääl kinnitas, et vabade pindade arv büroohoonetes väheneb. "Üürnikel on näpus paari-kolme hoone pakkumised, mille vahel nad valivadki. Kesklinnast väljas on pakkumine suurem. Vakantsus on suurem kesklinnas olevate B-klassi hoonete puhul," sõnas ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed