Soomes kasvas investeeringumaht elamuehitusse 22 % 

Soome sisemajanduse kogutoodang kasvas eelmisel aastal 3,1 protsenti, selgus statistikaameti esialgsetest andmetest. Investeeringud elamuehitusse kasvasid mullu 2009. aastaga võrreldes 22,2%.

2010. aasta viimases kvartalis majanduskasv võrreldes kolmanda kvartaliga kiirenes. SKT oli oktoobrist detsembrini 1,7 protsenti suurem kui juulis-septembris ning 5,2 protsenti suurem kui 2009. aasta viimases kvartalis, vahendas Helsingin Sanomat.

Riigi tulusid kasvatasid eelmisel aastal kõige rohkem eksport ja eratarbimine. Ekspordi maht kasvas 5,1 protsenti ja eratarbimine 2,6 protsenti. Avaliku sektori tarbimise ja investeeringute kasv jäid üsna tagasihoidlikuks, ulatudes 0,8 protsendini. Eriti hoogsalt suurenesid investeeringud elamuehitusse, kus kasv oli 22,2 protsenti, võrreldes eelmise aastaga.

Soome impordi maht suurenes mullu 2,6 protsenti. Firmade ettevõtlustulu kasvas eelmisel aastal ligi kolmandiku, ent jäi endiselt oluliselt madalamaks kui rekordaastal 2007.

Majapidamiste tulud kasvasid eelmisel aastal nominaalselt 3,8 ja reaalselt 2,9 protsenti. Palgatulud kasvasid 1,9 protsenti ja sotsiaaltoetused 4,1 protsenti.

Valitsussektori võlg kasvas eelmisel aastal enam kui 87 miljardi euroni, mis on üle 48 protsendi SKT-st.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed