Renoveeritud kortermaja ostjate seas hinnas

Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul tunnevad korteriomanikud järjest aga suuremat huvi elamu üldise seisukorra ja selle parandamise vastu ning ostjad eelistavad korterit renoveeritud elamus.

Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul võib elamispinna ostul hinnavahe olla sadu eurosid ruutmeetrilt renoveeritud elamu kasuks. "Ollakse nõus pigem ostma kallimalt korterit renoveeritud majas, kui odavat korterit elamus, mille seisukord on kehv," nentis Mardi. "Juba praegu võib suurte renoveeritud kortermajade trepikodades kohata hulgaliselt kuulutusi, milles soovitakse just seal majas korterit osta, nii et nõudlus ületab pakkumise," lisas ta.

Mardi sõnul on koduostu puhul tegemist inimese jaoks väga tähtsa investeeringuga ning loomulikult soovib ta teada, et see on parim.
"Lisaks sellele, et renoveeritud korterelamus on soojaarved rohkem kui poole võrra väiksemad, on seal ka suurepärane sisekliima ning kõik elamisväärseks eluks vajalik tagatud. "

Alates mullu septembrist saavad korteriühistud või -ühisused taotleda KredExist kuni 35% ulatuses korterelamute rekonstrueerimistoetust, mille abil saab vähendada näiteks renoveerimislaenu omafinantseeringut. Detsembri lõpu seisuga on toetuse positiivse otsuse saanud juba 50 korterelamut kogusummas ligi 14 miljonit krooni ehk
886 tuhat eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed