YIT jättis pooleli valesti projekteeritud kooli ehitamise

Tamsalu vallas on jäänud pooleli kohaliku koolimaja ehitus, mille ehitushanke võitis YIT Ehitus. Ehitaja põhjendas seisakut valla poolt valesti projekteeritud ventilatsioonisüsteemiga, vahendab Delfi Majandus.

Tamsalu vallavanem Toomas Uudeberg rääkis, et YIT on esitanud lepingu lõpetamise teate ja ehitus seisab, ent vald on huvitatud, et lepingus fikseeritud tööd saaksid tehtud.

YIT Ehitus juhatuse esimees Margus Põim kinnitas, et Tamsalu vallavalitsus teadis ehitushanke väljakuulutamisel, et hanke aluseks olev ventilatsiooniprojekt on täiesti vigane, kuid varjas seda pakkujate eest. 

"Pärast pikka venitamist vald lõpuks nõustus, et tegemist on lisatöödega, kuid soovis, et ehitaja teeks need tööd niiöelda mitteametlikult. YIT Ehitus ei saa teha ega pea tegema töid suuliste kokkulepete alusel. Ehitaja püüdis vallaga mitu kuud kokku leppida, kuid kuna see ei õnnestunud, on YIT Ehitus lõpuks sunnitud lepingu lõpetama. Vallal tuleb hüvitada töövõtjale kõik lepingu täitmisel tehtud kulud ja kaasnevad kahjud," selgitas Põim.

Mingeid omapoolseid nõudeid, sealhulgas leppetrahvi nõudeid vald esitanud ei ole, nentis Põim, ja lisas, et vallal puudub selleks ka alus.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed