Suurpangad hoiavad kinnisvara välismaistes holdingutes

Uurides Eesti suurima panga, Swedbanki kinnisvarafirmasid, selgub, et sarnaselt SEBle, kuuluvad ka need Hollandis ja Luxemburgis registreeritud holdingfirmadele.

Panga põhjendus sellisele omandistruktuurile on soov mitte maksta korporatiivmakse korraga mitmes riigis, vahendas Delfi.

Swedbanki kinnisvarafirma Ektornet Grup juht Oskar Lundeberg ütles, et iga firma, kes tegutseb erinevatel turgudel, eeldab, et tema tegevust ei maksustataks mitu korda sama tegevuse eest.

„Et Ektorneti tegevust ei maksustataks sihtriikidele lisaks ka Rootsis, lõime omale holdinfirmad – Eesti Ektornet on registreeritud Hollandisse ja Läti ning Leedu firmad Luxemburgi. Me saime Rootsi maksuametilt eelnõusoleku, et saame Rootsis maksuvabastuse Balti riikides tehtud kinnisvaratehingute eest. See tähendab, et loome oma kinnisvarafirmadele Rootsi registreeritud firmad,“ sõnas Lundeberg.

Tähendab, see siis seda, et kui Ektornet Eestis midagi müüb siis maksustatakse see kohapeal ettevõtte tulumaksuga, sama kehtib, kui ettevõte peaks oma osakuid müüma.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed