Endise teede-ehituse staari asfalditehas haamri alla

Äripäeva teede-ehituse ja ehitusfirmade TOPis kõrgetel kohtadel figureerinud ja mullu pankrotistunud KPK Teedeehituse pankrotihaldur Andres Tootsman müüb ettevõtte asfalditehast alghinnaga 800 000 eurot.

Tehase valmistamisaasta on 2002, tootmisvõimsus 160 tonni tunnis, külmpunkreid (10m³) on tehasel kuus, kuumpunkreid viis. Valmissegu punkreid on kaks. Filleri silo mahuti 40 tonni, kütuse mahuti maht 40 000 liitrit. Komplekti kuuluvad ka laborikomplekt, kaalusüsteem Scalex, doseerimispump, vibraator ja ehitussoojak.

KPK Teedeehituse asfaltbetooni tehase väärtuseks on KPK ise hinnanud 7 miljonit krooni. Pankrotihaldur kommenteeris detsembris, et seda oleks võimalik realiseerida umbes 5-8 miljoni krooni eest.

KPK Teedeehituse pankrotti nõudis Factum Inkasso, enda pankrotiavalduse esitas kohtule ka ettevõte ise. Kohus kuulutas pankroti välja 21. detsembril.

KPK Teedeehituse möödunud aasta kahjum 30. november 2010 seisuga 31 miljonit krooni. Kohustusi ehk võlgu oli ettevõttel 9. detsembri seisuga kokku 53,8 miljoni krooni väärtuses. Maksu- ja tolliametis on ettevõttel üleval 2,8 miljoni krooni suurune maksuvõlg.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed