Kaarma vald Mändjala maaüksust omale ei saanud

Kaarma vald on sunnitud loobuma Mändjalas asuva Puhkeranna maaüksuse arendusplaanidest, kuna Saare maavanem otsustas keelduda maaüksuse munitsipaalomandisse andmisest, kirjutab Saarte Hääl.

Maavanem Toomas Kasemaa otsustas maaüksuse Kaarma vallale andmisest keelduda, kuna riigimetsa majandamise keskus (RMK) soovis Puhkeranna maaüksuse jätmist riigi omandisse, et vältida loodusväärtuste ohustamist suunamatu külastuse tõttu.

Kaarma vallavalitsus esitas taotluse Järve-Mändjala puhkealal asuva 34,3 ha suuruse Puhkeranna maaüksuse munitsipaalomandisse saamiseks juunis 2007. Vastavalt 2005. aasta oktoobris algatatud detailplaneeringule soovis Kaarma vald rajada maaüksusele heakorrastatud puhkepiirkonna koos turvaliste ujumiskohtade ja väikelaevade sillaga, laiendada ka Kuressaare–Sääre maantee äärseid autoparklaid ja ehitada karavanide parkla.

Maavanemalt saadud tagasilöögile vaatamata kavatseb Kaarma vald viis ja pool aastat tagasi algatatud detailplaneeringu lähemas tulevikus siiski kehtestada, kuid Kaarma abivallavanema Urmas Sepa sõnul tekib mõistagi küsimus, kas RMK on huvitatud planeeringus märgitud tegevuste elluviimisest. Kaarma vald ise võõra maa peal tegutseda ei saa ega hakka seetõttu rannaala arendamiseks ka vahendeid hankima.

RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo sõnul on ka nende sooviks lahendada piirkonnas elanike ja külaliste rannapuhkuse soov ja vajadus, kuid mitte nii kontsentreeritult ja mitte nii intensiivse kasutusviisiga nagu vald seda plaanib.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed