Reinsalu: kinnisvaramaks on vaesuse taastootmine

Riigikogu liige Urmas Reinsalu kritiseerib Keskerakonna esindajate poolt avalikustatud plaani hakata ka Eestis kinnisvaramaksuga maksustama kodude omamist.

"Vaatamata rahvusvaheliste rahandusinstitutsioonide soovitustele on Eesti valitsused suutnud omandimaksust hoiduda, kahjuks on nüüd kodumaksu eest hakanud võitlema Keskerakond. Oma seisukohtades on sellele toetust avaldanud ka sotsiaaldemokraadid," lausus Reinsalu IRLi teate vahendusel.

Tema sõnul on IRL kinnisvaramaksu sisseseadmise vastu ning ta kutsub kõiki erakondi selgelt ütlema, kas nad toetavad kinnisvaramaksu või on selle vastu.

"Riikides, kus see maks kehtib, on sellest eriti mõjutatud just eakad koduomanikud, kes maksukoormuse tõttu peavad vahetama elukohta," ütles Reinsalu.

Ta juhib tähelepanu sellele, et näiteks Rootsis on hakatud inimeste rahulolematuse tõttu omandimakse piirama - hiljuti asetati kinnisvaramaksule ülempiir 6300 Rootsi krooni aastas.

"Kinnisvaramaks tähendaks Eestis seda, et kui näiteks Mustamäel tehakse kolmetoaliste korteritega tehinguid väärtuses 50 000 eurot, siis peaks korteriomanik maksma aastas 750 eurot.

Kui kinnisvara väärtus kerkib, siis oleks maks vastavalt juba kõrgem.

Majaomanikele tähendaks kinnisvaramaks topeltkoormist - lisaks krundile tuleks maksta maksu ka maja turuväärtuselt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed