TOP-i planeeringu vastu nii elanikud kui arhitektid

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse detailplaneering tekitab vastasseisu nii Pirita elanikes kui ka Eesti Arhitektide Liidus, kust saadeti eile linnavalitsusse ka kiri, milles toetatakse mõtet TOP-i kõrvale jäävale alale kortermaju mitte ehitada.

Juba kaheksandat aastat võitlevad Pirita elanikud keskusest linna poole jääva ala elamutega hoonestamise vastu ning ka arhitektide liit on seisukohal, et elamute asemel võiks mereäärse promenaadi kõrval arendada avalikku ruumi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on arendaja ehitusmahtu aastate jooksul juba vähendanud, samuti on detailplaneering kooskõlas Pirita üldplaneeringuga ning saanud muinsus- ja keskkonnakaitsjate heakskiidu. Aktsiaseltsi Tallinna Olümpiapurjespordikeskus nõukogu esimees Aivar Tuulberg nentis, et praegusel kujul pole maatükil samuti mõtet ja ostetud sai see ikka põhjusega.

"Ehitada kiiresti kortermaju, need maha müüa ja saada kasum, et siis teenida tasa siia krundi ostmiseks kulutatud ja võibolla TOP-i rekonstrueerimisse minev raha," ütles Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere.

Kohalikud elanikud on kultuuri- ja keskkonnaministeeriumile teinud ettepaneku TOP-i kõrval asuv maa tagasi osta ja linnale anda, ent juba 2009. aastal vastas kultuuriministeerium, et see pole riigi rahakotile ei jõukohane ega ka mõttekas ost.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed