Peterburi Jaani kiriku remont tõi kriminaaluurimise 

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas riigikontrolli avalduse alusel kriminaalmenetlust seoses võimalike seaduserikkumistega Peterburi Jaani kiriku renoveerimisel.

Ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Tuuliku sõnul selgitab uurimine välja, kas kedagi on alust kahtlustada kuriteo toimepanemises, vahendab ERR.ee. Tuulik lisas, et kriminaalasi alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb riigihangete teostamise nõuete rikkumist.

Kultuuriministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ave Toots-Erelt ütles ERR-i uudisteportaalile, et ministeeriumini pole menetluse alustamise otsus veel jõudnud, mistõttu on vara teemat kommenteerida.

Riigikontroll tuvastas 2010. aastal kultuuriministeeriumi haldusalas tehtud auditites „Kultuuriministeeriumi 2009. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsuse ja tehingute seaduslikkus” ning “Investeeringute jaotamine Kultuuriministeeriumis”, et ministeeriumi valitsemisala asutus Eesti Kontsert on Peterburi Jaani kiriku renoveerimisel korduvalt rikkunud seadust.

Riigikontrolli auditites täheldati, et Eesti Kontsert rikkus Peterburi Jaani kiriku rekonstrueerimiseks töövõtulepingut ja nõuete loovutamise finantseerimise lepingut sõlmides nii riigieelarve kui ka riigihangete seadust ning ületas riigile kohustusi võttes asutuse põhimäärusest tulenevat pädevust.

Arvestades seaduste rikkumise süsteemsust ja riigile seadusliku aluseta võetud kohustuste ulatust ning lähtudes riigikontrolli seaduse § 51 lõikest 3, palus riigikontroll prokuratuuril hinnata, kas Eesti Kontserdi endiste juhtide Aivar Mäe ja Marko Lõhmuse tegevuses seoses Peterburi Jaani kiriku renoveerimisel tehtud tehingutega esineb kuriteo või väärteo tunnuseid.

Süüdimõistmisel riigihangete teostamise nõuete rikkumises võib kohus määrata rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed