Glaskek võis tellijailt alusetult raha nõuda

Glaskeki juhatuse liikmeid võib oodata rahaline, aga ka kriminaalvastutus, kui leiab kinnitust pankrotihaldurite kahtlus, et klientidelt küsiti sada protsenti ettemaksu ajal, kui firma tüürimine pankroti suunas oli juba selge.

"Meile tundub, et võtta sajaprotsendiline ettemaks sellises olukorras ei ole küll päris normaalne käitumine. Meil on praegu tellitud erikontroll audiitorbüroost BDO, sealt võib tulla ka juhtkonna vastutus, võimalikud on kriminaalasjad," ütles Glaskeki pankrotihaldur Andres Hermet "Aktuaalses Kaameras".

Glaskeki pankrotimenetluses kujunes firma kogu võlgnevuseks 384 miljonit krooni ehk ligi 25 miljonit eurot. Ligi 20 miljonit eurot on ette nähtud Swedbankile, kellele on panditud firma vara.

Päris lootust kaotada ettemaksu teinud klientidel ei maksa, ehkki esimeses järjekorras saab raha müüdud varadelt hüpoteegipidaja. "Meil on müümata veel varad Lätis, Leedus, on sisse nõudmata võlgnevused. Kindlasti läheb sellega aega vähemalt suveni ja laekumise tõenäosus on väga väike," nentis Hermet.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed